Огляд Garmin Venu 3S: правильні характеристики, неправильна ціна

 

Від Garmin можна очікувати трьох речей: тривалої автономності, довговічності і більше даних про фізичну форму, ніж потрібно. Усе це стосується Venu 3 за 449,99 доларів. Але він, порівняно з потужними мультиспортивними годинниками компанії, з технічної точки зору найбільш схожий на смарт-годинник Garmin.

Це невисока планка, але тут є повно такого, що багатьом сподобається. У Venu 3 вбудовано нові датчики серцевого ритму, які підтримують показники ЕКГ для виявлення фібриляції передсердь. Також додано вдосконалений тренер сну та, нарешті, виявлення дрімання. Що стосується покращення самопочуття, то для цього є функція аудіомедитації. Venu 3, як і Venu 2 Plus, також має мікрофон і динамік, тож ви можете використовувати голосовий помічник свого телефону. Серія Venu 3 також є першою, в якій представлений режим для користувача інвалідного візка. Також тут є кілька змін у дизайні та деякі додаткові функції преміум-класу — усі вони створюють кращий загальний досвід у порівнянні з попередниками.

 

 

Огляд Garmin Venu 3S: переваги і недоліки

 

Переваги:
- Хороша тривалість автономної роботи
- Покращене відстеження сну та виявлення дрімання
- Функції ЕКГ і AFib
- Можна приймати телефонні дзвінки та користуватися голосовим помічником телефона
- Добре реалізовані сеанси аудіомедитації

Недоліки:
- Дорогий порівняно з іншими смарт-годинниками
- Обмежена екосистема сторонніх програм
- Немає LTE

Якби він був приблизно на 100 доларів дешевшим - я би сказала, що конкуренти Garmin повинні нервувати. За даних обставин мені важко змиритися з ціною.

 

Довговічність і спортивний шик

Кілька років тому Garmin в основному покладався на міцний, масивний дизайн і чорні або неонові кольори. Деякі шикарні варіанти коштували непомірно багато з їхнім набором функцій. Тож я радію, що серія Venu 3 — це чудове поєднання доступності, цікавого стилю та комфорту.

Серія Venu 3 доступна в двох розмірах - 41-мм Venu 3S і 45-мм Venu 3. У мене менше зап’ястя, тому я вибрала 3S. Мій екземпляр має золотий безель із нержавіючої сталі, рожево-фіолетові корпус і ремінець. Виглядає свіжо та цікаво, але не надто крикливо. Іноді з яскравішими годинниками доводиться шукати компроміс для більш офіційних заходів. В моєму випадку це робити не обов’язково. Його можна носити на ділових подіях. Ще є варіанти більш приглушених кольорів, також модних відтінків. 1,2-дюймовий OLED-дисплей має хорошу чіткість, до нього є гідний вибір циферблатів і віджетів.

Venu 3S елегантний і зручний у носінні, товщина корпуса становить 12 мм, а вага - 40 г разом з ремінцем. Я тестувала цей годинник протягом осені - жодних проблем із зачепленням корпусу за рукави не було. Окрім того не вивникало бажання зняти його серед ночі.

Він не є найвитривалішим із смарт-гожинників Garmin, але це не є погано, оскільки він явно орієнтований на користувачів із середнім рівнем досвіду. Я не дуже дбайливо поводжуся зі своїми пристроями, ще й цей годинник кілька разів стикався з іклами мого кота. Я б не рекомендувала його, якщо ви займаєтеся екстремальними видами спорту або схильні бити свої пристрої об дверні косяки, але він цілком підійде для щоденних тренувань.

Огляд Garmin Venu 3S: Довговічність і спортивний шик

Термін служби батареї також виправдав мої сподівання. Venu 3S працює 9-10 днів на одній зарядці з вимкненим дисплеєм. Якщо його ввімкнути - термін зменшиться приблизно до 4-6 днів, залежно від активності використання. Я використовувала GPS від 30 до 60 хвилин на день із найвищими налаштуваннями GNSS під час тестування, з увімкненими всіма сповіщеннями.

Огляд Garmin Venu 3S: Більше можливостей для здоров’я, ніж розумних функцій

Годинники Garmin хороші, але вони більше схожі на Fitbits, ніж Apple Watch і Samsung Galaxy Watch, якщо мовити про розумні пристрої. Це фітнес-трекери, які мають розумні функції, і в Venu 3S їх більше, ніж у більшості Garmin.

Головне, що робить серію Venu 3 розумною - це можливість приймати дзвінки зі свого зап’ястя та взаємодіяти з голосовим помічником телефона через Bluetooth. Ця можливість була представлена у Venu 2 Plus кілька років тому. Все добре працює. Дзвінки звучать чітко. Функція стане в нагоді, оскільки сам годинник не має LTE. Я також вважаю, що використання голосового помічника вашого телефона буде правильним кроком для мобільного пристрою, який не залежить від платформи. Це набагато практичніше, ніж Amazon Alexa, яку раніше обирали годинники Fossil, Fitbits та деякі інші бюджетні трекери.

Огляд Garmin Venu 3S: Більше можливостей для здоров’я, ніж розумних функцій

Решта функцій - доволі типові. Ви отримуєте будильник, таймер, календар і погоду. Тут також підтримуються безконтактні платежі Garmin Pay. Але, як і в інших годинниках Garmin, екосистема сторонніх додатків мізерна. Підтримується Spotify для офлайн-списків відтворення, але магазин Garmin Connect IQ далеко не схожий на Apple App Store або Google Play Store. Garmin має інтеграції із сторонніми додатками для відпочинку на природі, такими як Strava та Komoot.

Годинник найкращий у своїй комбінації оздоровчих функцій. Особливо у відстеженні сну — сфері, у якій Garmin, як правило, відстає від конкурентів.

Sleep Coach — це нова функція, яка аналізує дані про сон, враховуючи варіабельність вашого нічного пульсу (нове для серії Venu 3), вік, історію активності та випадки дрімання. Це дуже важливо, оскільки велика частина платформи Garmin зосереджена на тренуваннях і фізичній готовності тіла до більшого навантаження. До серії Venu 3 пристрої Garmin не вміли виявляти дрімання.

Огляд Garmin Venu 3S: Sleep Coach

Шкода, що компанія Garmin так довго не впроваджувала функцію виявлення дрімання, тому я радію, що тепер вона є. Я багато дрімаю під час напруженого сезону оглядів техніки, і здебільшого Venu 3S добре справлявся з виявленням дрімання. Не скажу, що ідеально, але в цілому непогано, і я була більш впевненою у показниках свого відновлення та тренувального навантаження.

На зап’ясті ви також отримуєте детальніші показники, ніж раніше. Це не кардинальна зміна, але вона полегшує візуальне сприйняття даних від Garmin.

Окрім відстеження сну, серія Venu 3 також пропонує сеанси медитації з голосовими вказівками. Загалом я не прихильниця таких функцій, але тут це добре реалізовано. Можна вибрати мантру, аудіодоріжки та загальну тему під час перегляду візуальної інструкції на зап’ясті. Тут добре працюють OLED-дисплей та динамік. Годинник відстежує ваш пульс, частоту дихання та те, як це впливає на ваше загальне фізичне навантаження. Oura та Fitbit пропонують подібні функції на своїх пристроях, і таким скептикам, як я, приємно бачити, як сеанси медитації впливають на показники. (Хоча, я навряд чи буду часто використовувати цю функцію.)

Огляд Garmin Venu 3S: датчики

Також приємно бачити, що компанія Garmin нещодавно розширила кількість пристроїв, які тепер підтримують функцію ЕКГ і фібриляції передсердь. Я спробувала це на Venu 3S і не здивувалася, побачивши, що він не виявив ознак AFib. Зрештою, якщо ви в хорошій формі і не маєте виявлених факторів ризику, то ця функція не є обов’язковою. Що стосується точності пульсу - я виявила, що під час тренувань показник відрізнявся приблизно на 5 ударів за хвилину від мого нагрудного ременя Polar H10.

Ще одне чудове оновлення: Venu 3S тепер підтримує декілька систем GNSS замість просто GPS. Точність не буде вищою від годинників Fenix 7/7 Pro або Epix другого покоління, але це крок вперед. То ж у мене були певні хиткі результати GPS на початку тестування, коли показник Venu 3S різнився приблизно на десяту милі від мого Apple Watch Ultra та телефону. Це не є великою проблемою для звичайних користувачів або на менших відстанях, таких як 5K або 10K. Про це слід пам’ятати більше в тому випадку, якщо ви в основному бігаєте довші дистанції, наприклад напівмарафони чи марафони. Для людей, які віддають перевагу GPS, я б розглянула Forerunner 265, оскільки він коштує так само, але оснащений двочастотним GPS.

Це те, що я вважаю найбільш значущими оновленнями. Але було б помилкою не згадати, що Garmin також пропонує величезну кількість тренувальних функцій. Ви отримуєте Garmin Coach, який надає безкоштовні плани тренувань для бігу та їзди на велосипеді, які можна завантажити. Ви отримуєте Body Battery, який показує, скільки енергії ви маєте впродовж дня. Можна транслювати свою частоту серцевих скорочень на різне тренувальне обладнання, переглядати зони пульсу, отримувати приблизний час відновлення та переглядати карти м’язів на екрані для силових тренувань. Перелік функцій трохи менший, аніж в топових моделях Garmin, але повніший, ніж у багатьох конкурентів.

Огляд Garmin Venu 3S: Дорожча альтернатива Fitbit

Єдине, що мені не подобається у Venu 3S, це те, що він коштує 450 доларів. Стільниковий 41-міліметровий Apple Watch Series 9 коштує таку ж ціну, тоді як LTE-версії Google Pixel Watch 2 і 40-міліметровий Samsung Galaxy Watch 6 коштують 400 і 270 доларів відповідно. Версії всіх трьох годинників без LTE можна купити дешевше. Тим часом Venu 3S не має можливості для LTE, тому його головні переваги – час автономної роботи та відстеження фізичної активності. Завдяки відстеженню фітнесу ці конкуруючі флагмани забезпечують достатньо хороший досвід для звичайних користувачів, на яких орієнтований саме цей Garmin.

Огляд Garmin Venu 3S: Дорожча альтернатива

Як я вже згадувала, Forerunner 265 є дуже схожим, коштує так само, і є кілька інших моделей Garmin, дешевших, і які також сподобаються потенційним користувачам Venu 3.

Тож кому підійде Venu 3? Garmin, як правило, краще підходить для незадоволених користувачів Fitbit. Набір функцій і час автономної роботи подібні, як і загальна увага більше до фітнесу, а ніж до смарт функцій. Ціни - різняться. Fitbit Sense 2, наприклад, є найдорожчим з Fitbit, має подібний набір функцій, трохи кращі розумні функції, і його можна знайти приблизно за 250 доларів. Головними відмінностями Garmin тут є краща якість збірки, відсутність інтеграції з Google і відсутність платних функцій.

Все зводиться до того, в який тип Garmin ви хочете інвестувати. Для більшості спортсменів, які шукають дешевший Garmin, годинники Forerunner, ймовірно, будуть кращою альтернативою. Venu 3 же - більше для користувачів Garmin, які хочуть трохи більше розумних функцій від свого пристрою — і згідні заплатити за це більше.

Джерело - blog.wo.ua